Poznaj przyczyny zapychania się rur
Niedrożna kanalizacja to dość częsty problem. Zwykle początkowe objawy zatkanych rur mogą być dość błahe, jednak zwykle z czasem dochodzi do naprawdę poważnych kłopotów wymagających interwencji specjalisty. Poznaj najczęstsze przyczyny zapychania się rur i przekonaj się, jak można im przeciwdziałać.
Do zatkania rur często przyczyniają się użytkownicy
Niestety okazuje się, że to użytkownicy bardzo często przyczyniają się do zatkania rur i niedrożności kanalizacji. Niejednokrotnie trafiają tam rzeczy, które absolutnie nie powinny się w rurach znaleźć, m.in. resztki jedzenia, rozmaite środki higieniczne (np. płatki kosmetyczne, podpaski, ręcznik papierowy), liście herbaty, a nawet drobne przedmioty. Co ciekawe, blokadę drenażu może spowodować nawet duża ilość włosów, która wiąże się z tłuszczem i innymi kleistymi substancjami, powodując zbite i trudne do usunięcia czopy.
Pamiętaj, że w rurach kanalizacyjnych nie powinno znaleźć się nic poza wodą, odpadami fizjologicznymi i papierem toaletowym.
Inne przyczyny niedrożności rur
Do niedrożności rur może dochodzić też w wyniku innych przyczyn, np. wadliwie wykonanej instalacji (m.in. zastosowanie nieodpowiednich materiałów, złe rozmieszczenie pionów, zbyt duża ilość kolanek). Co ciekawe, do problemów mogą doprowadzić też czynniki zewnętrzne, np. rozrastające się korzenie drzew, powodujące uszkodzenie rur i blokujące przepływ wody.
Dbaj o regularny wywóz nieczystości płynnych z domowych kanalizacji
W eksploatacji domowej kanalizacji bardzo ważny jest systematyczny wywóz nieczystości płynnych. W Gdańsku i okolicach w tych usługach specjalizuje się nasza firma. Oprócz tego zajmujemy się też czyszczeniem kanalizacji, udrażnianie rur, wywozem nieczystości z działek, czy opróżnianie przydomowych oczyszczalni ścieków.